برندینگ جواهرات

12/07/1399 11:14

برندینگ جواهرات
برندینگ جواهرات عبارتی است که مطمئناً آن را بسیار شنیده اید.

ولی برندینگ جواهرات واقعاً چیست و چرا باید خودتان را درگیر آن کنید؟

شما باید خودتان را درگیر آن کنید چون برندینگ چیزی است که شما را از میلیون ها جواهرساز دیگر که در بازار وجود دارند تمییز می دهد.

در نهایت، هدف بخش برندینگ جواهرات این است که باعث شود درباره ویژگی هایی که شما را منحصر به فرد، با مهارت، چیزی که شما را به یک جواهرساز بی همتا تبدیل می کند و راه هایی که این موارد به برندینگ و ظاهر کار شما راه می یابند تا عامه مردم فوراً کار شما را به عنوان چیزی که حتماً باید تهیه کنند، تشخیص دهند.

“کار برندینگ جواهرات همراه کردن کسب و کار جواهرسازی شما با احساساتی است که با استفاده از اصطلاحات تجاری قابل بیان نیستند.
برندینگ درباره چیزی است که مشتریان فکر می کنند، احساس می کنند و درباره جواهرات شما به دوستانشان می گویند.” ~اوران
برندینگ جواهرات
ارتباط بخش ها
برندینگ چیزی است که فقط محصولات شما را نشان نمی دهد، بلکه کلیت شرکت شما را نشان می دهد. برندینگ همانقدر که راجع به گردنبندها، دستبندها و گوشواره های خاصی است که می فروشید است، همانقدر هم راجع به اصول طراحی، خدمات مشتری، ارزش دریافتی، هویت ظاهری و تمییزدهنده های بازار است.

شما می توانید برندینگ جواهرات خودتان را به 4 بخش تقسیم کرده و روی هر بخش کار کنید و برند خود را شکل دهید. داستان، هویت ظاهری، درک و تمییزدهنده های تبلیغی.

داستان برند جواهرات
داستان برندینگ
شما چه کسی هستید؟

در بازار کارهای دست ساز، چیزی که در نهایت باعث فروش رفتن محصول می شود خود شما هستید!

افرادی که جواهرات دست ساز می خرند اساساً به این علاقه دارند که شما به عنوان یک سازنده، چطور اشیای عادی را با استفاده از خلاقیت، غریزه، تجربه کاری و مهارت های دستی به چیزی تبدیل می کنید که تجربه زندگی آنها را از لحاظ ظرافت و احساس بهتر می کنید.

آنها می خواهند بدانند شما چطور به دنیا نگاه می کنید و آنها این تجربه را با خریدن گردنبندها، دستبندها و گوشواره های شما به دست می آورند.

“اساساً، می خواهند ذره ای از جادویی که شما هستید را تجربه کنند!”
دوباره به بیانیه هنری خود نگاه کنید. در آن بیانیه باید نوعی داستان برندینگ که با استفاده از آن می توانید درباره این که چرا جواهرات می سازید، با مشتریانتان ارتباط برقرار کنید.

سعی کنید که از این داستان در هنگام فروش، روی وبسایت و محتواهای تبلیغی خود مانند کارت پستال ها، رسانه های اجتماعی و کتاب تصاویر خود از آن استفاده کنید.

هویت ظاهری جواهرات
هویت ظاهری
چه چیزی باعث می شود که کار شما از لحاظ ظاهری از کار طراحان جواهرات دیگر متمایز باشد؟

بیشتر مردم فکر می کنند که هویت ظاهری لوگویی است که همه جا گذاشته شده است، ولی هویت ظاهری خوب بسیار فراتر از یک لوگو است.

شاید بخواهید درباره مواد و رنگ هایی که برای طراحی، نمایش و تبلیغ گردنبند، دستبند و گوشواره های خود نیز فکر کنید. آیا عکس های جواهرات شما بیشتر حس قدیمی دارند یا مدرن؟

شاید شرکت شما شرکتی است که به محیط زیست اهمیت می دهد و از آن در طراحی و نمایش محصولات استفاده می کند تا حدی که مثلاً بسته بندیتان از مواد بازیافتی ساخته شده است و کارت های ویزیتتان نیز روی کاغذ بازیافتی چاپ شده است.

روی ساختن یک ابزار بصری کار کنید که بتوانید از آن روی همه محتواهای چاپی خود شامل کارت های ویزیت، تگ های آویز و آویزهای جواهرات خود استفاده کنید.

نکته کلیدی که اینجا وجود دارد این است که برای تمیز دادن شرکتتان به داشتن یک یا دو چیز مانند لوگو یا رنگ اکتفا نکنید، بلکه یک ظاهر کامل که کسب و کارتان را در دنیا نشان بدهد و تبلیغ کند را تشیکل دهید.

درک از جواهرات
درک
می خواهید که مردم درباره شرکت شما چه فکری بکنند و چه چیزی از آن را به یاد بیاورند؟

مثلاً الماس هیچگاه به عنوان الماس خالی فروخته نمی شود.

یک کریستال که تماماً از کربن درست شده است، الماس کمیاب ترین سنگ جواهر دنیا نیست و آنها قطعاً همیشه پرطرفدارترین نبودند. ولی این دقیقاً قبل از شروع جنگ جهانی دوم تغییر کرد. الماس محبوبیت خودش را مدیون آژانس تبلیغاتی زیرک ان. دبلیو. آیر و سان (با سرمایه زیادی از هری اوپنهایمر از دِ بیِرز فیم) به دلیل استراتژی زیرکانه برندینگ جواهراتشان است.

اگر دقیق فکر کنید، الماس چیزی نیست که بدنتان برای کار کردن درست به آنها نیاز داشته باشد. آنها فقط تکه سنگ های براق هستند. الماس باعث پایداری ازدواج شما نمی شود، دستشویی کردن را به بچه های یاد نمی دهد، با سگتان قدم نمی زند، شام نمی پزد، پای شما را ماساژ نمی دهد یا هر هفته به شما یادآوری نمی کند که به مادرتان زنگ بزنید.

کاملاً بی مصرف هستند!

با این وجود، این آژانس تبلیغاتی توانست با استفاده از خلاقیت در برندینگ جواهرات و نهادینه کردن این فکر که الماس ابراز نهایت عشق، ارزش به خود (دو ماه حقوق، کسی می خواهد بخرد؟) و حس ساده مستحق چیزی بودن در مردم آن را تغییر دهد. همه این ها با مجله عصر تبلیغات جایزه بهترین شعار قرن 20 را به آن داد، به بهترین شکل کامل شد. “یک الماس برای همیشه است”

برند جواهرات
متمایز شدن در بازار جواهرات
متمایز شدن در بازار
چرا مردم باید از شما خرید کنند؟

در عصر اینترنت، دسترسی به طراحان جواهرات دست ساز به اندازه نخ کردن دانه ها آسان است.

و بگذارید رو راست باشیم: نخ کردن دانه و یا درست کردن گوشواره هم زمان زیادی نمی گیرد.

و همچنین ساختن یک حلقه یا ذوب کردن مقداری شیشه برای ساختن یک آویز یا تعدادی مهره هم زیاد سخت نیست.

“پس سوال اصلی این است: شما چه چیزی را متفاوت از رقیبانتان در بازار انجام می دهید؟”
تثبیت موضع اصطلاحی است که در برندینگ بسیار می شنوید، تثبیت موضع به شما در توضیح چیزی که به مشتری ارائه می کنید و جایگاه شما در بازار کمک می کند.

برای مثال استارباکس به فروش قهوه معروف است.

ولی قهوه فقط یک نوشیدنی است که از دانه های سوخته قهوه که در آب جوشانده شده اند تولید می شود. ساختن آن واقعاً آسان است، با این وجود استارباکس قهوه هایش را به قیمتی زیاد می فروشد و معمولاً هم جلوی در همه فروشگاه هایشان صف های طولانی وجود دارد.

این اصلاً چطور ممکن است؟ قهوه شان واقعاً آنقدر هم خوب نیست!

ساده است. آنها در اصل قهوه نمی فروشند، آنها ثبات خود را می فروشند. می توانید در هر جای دنیا به استارباکس بروید و محصول یکسان، بر اساس سفارش خودتان و دارای کیفیت مشخص را دریافت کنید. هر دفعه و بدون استثنا. پس اگر ونتی دابل شات سویا کارامل ماکیاتوس دارای ویژگی های خاصی را می خواهید، شما یقین دارین این محصول از هر یک از استارباکس های دنیا می توانید تهیه کنید.

استراتژی تمایز دهنده شما می تواند شامل مهارت های نهایی شما باشد. روشی که آخر گردنبندها را تمام می کنید یا یک پوشش اضافی روی حلقه های میگذارید یا توجهی که به صیقل دادن اجزای فلزی کارتان می کنید باشد. یا شما می توانید به عنوان طراح جواهری معروف شوید که هر طرحی را با هر سنگ، فلزی شخصی سازی می کند تا با خواسته های مشتری هماهنگ باشد.

این ها ممکن است جزئیاتی کوچک به نظر بیایند، ولی همه آنها به تصویر کلی این که شرکت جواهرسازی شما چگونه با شرکت های دیگر متفاوت است اضافه می شوند. شما همچنین می توانید هر جواهری را به شکلی خاص بسته بندی کنید، با لبخندی گرم به مشتریان خوش آمد بگویید و از آنها تشکر کنید یا حتی مشتریان وفادارتر را بغل کنید…اگر با این کار راحت هستید و دوست دارید این کار را انجام بدهید.

“برندینگ جواهرات یک تلاش ادامه دار است، پس در حالی که شرکتتان در حال رشد است و استراتژی های شرکتتان تغییر می کند، انتظار تغییر آن را نیز داشته باشید.” ~اوران

آخرین دیدگاه ها

هنوز نظری درج نشده است. شما اولین نفر باشید.

ثبت دیدگاه شما

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *