چگونه از طریق طلا و جواهرسازی مهاجرت کنم؟ – بخش چهارم

24/08/1399 14:50

كجا برم خوبه ٢

سلام بر شما اميدوارم روزهاى زندگيت رو طلايى بسازى، الان دارى قسمت چهارم چگونه از طریق طلا و جواهرسازی مهاجرت کنم؟ رو ميخونى كه از مقاله هاى سريالى براى مهاجرت كساييه كه با مهارت در زمينه طلا و جواهرات ميخوان مهاجرت كنن پس اگر مقالات رو به صورت سريالى تا بحال نخوندى پيشنهاد ميكنم كه از اوّل مقالات رو شروع به بررسى كن چون خيلى توى اين مسير كمكت ميكنه، خب از توضيحات كه بگذريم نوبتى هم كه باشه نوبت كشور عشق و هنر و كافه است، فرانسه.

فرانسه دروازه اروپاست چون از شش جهت با كشور هاى آلمان، لوكزامبورگ، بلژيك، اسپانيا، ايتاليا و در نهايت با سوييس مرز مشترك داره و به همين دليل به اين نام ميشناسنش چون خيلى راحت از طريق زمينى و قطار و هوايى ميشه به ساير كشورهاى اروپايى دسترسى داشت و سفر كرد پس فاكتور اوّل براى ما كه دسترسى براى مسافرت بود رو فرانسه با قبولى پشتِ سر ميگذاره البته كه خودِ كشور فرانسه جاهاى ديدنى خيلى زيادى داره مه تو ادامه بهشون اشاره ميكنم.

فاكتور بعدى براى ما آب و هواست كه از اين مظر هم فرانسه شرايط معتدلى داره، در شرايطى كه هوا بايد گرم باشه اونقدر گرم نيست و در موقع سردِ سال هم از اون سرماى زياد خبرى نيست و در كل ميشه گفت هواى معتدلى داره و خيلى عاليه براى كسايى كه آب و هواى نزديك به خودمون رو ميخوان كه بهشون اين كشور پيشنهاد ميشه.

عامل تاثيرگذار بعدى براى ما بحث زبانى و كاربرد اون هست كه زبان فرانسوى بعد از زبان انگليسى در رتبه دوم مهمترين و پر كاربرد ترين زبان در جهانه كه بيش از ٢٨٠ ميليون نفر در جهان با اين زبان صحبت ميكنن پس ميشه گفت خيلى زبان مهميه و همينطور خيلى شيرين چون تصور كن با اون مدل اداى كلمات سراسر عشق معنا شده يادگيرى اين زبان رو خيلى ساده ميكنه البته كه ما براى مهاجرت نياز مبرمى به بلد بودن زبان فرانسوى نداريم و همون زبان انگليسى كافيه ولى اگر كسى بعد از مهاجرت علاقه به اين زبان نشون داد، ميتونه به راحتى و لذّت بخشى يادش بگيره.

از زبان كه بگذريم نوبت ميرسه به شرايط دانشگاهى و تحصيلى در فرانسه؛ با توجه به اينكه تحصيلات اهميت بسيار بالايى براى دولت و مردم فرانسه داره ساليانه بودجه زيادى هم براى اين مسئله اختصاص داده ميشه كه فرانسه تونسته رتبه ششم رو در نظام آموزش عالى به دست بياره كه رتبه قابل قبول و خوبى به شمار مياد و همينطور به شدت دانش پذيران زيادى رو ساليانه در خودش جاى ميده تا دانشجويان بتونن با كيفيت بالايى آموزش ببينن كه طبق نظر سنجى ها ٩٠٪ از دانشجويان رضايت داشتن كه اين امر فوق العاده ايه و هر كسى دوست داره كه در اين كشور تحصيل كنه.

اقتصاد فرانسه هم يكى از بزرگترين اقتصاد هاى حال حاضر دنياست و به شدّت قويه كه باز هم در اين مورد رتبه ششم رو در اختيار داره و رتبه اوّل در زمينه ميزان سرمايه گذارى در ساخت و توليد رو به دست آورده كه با بيش از ٧٠ ميليون نفر جمعيت بازار بسيار خوبى در اروپاست و فرانسه از ٥٠٠ شركت بزرگ جهان تونسته ٣١ شركت رو در كشور خودش داشته باشه كه اين هم دستاورد بزرگيه كه ميشه به ايرباس و توتال و پوشاك لوكس مثل لويى ويتان اشاره كرد و كلّى شركت بزرگ ديگه كه اسمشون براى همه ما آشناست.

از نظر محيط زندگى با توجه به اينكه فرانسه رتبه اول رو از نظر تعداد گردشگران خارجى داره ميشه گفت كه مردمش هم با خارجى ها و مهاجرين همراه هستن و از طرف ديگر گفته ميشه كه شهر پاريس بهترين شهر براى دانشجوها در فرانسه است كه به آسودگى ميتونن تحصيل كنن، از نظر بهداشت و درمان هم شرايط خوبى داره كه خيلى نكته مهميه و از نظر فرهنگى هم هرچى بگم كم گفتم چون مسائلى همچون چهل هزار اثر باستانى و حفاظت شده، ٨٠٠٠ موزه و ٢٠٠٠ سينما نشون دهنده اينه كه چقدر فرهنگ و هنر ريشه در فرانسه داره.

براى تحصيل دانشگاه هاى دولتى از دانشجويان هزينه اى دريافت نميكنن و بالطبع خصوصى ها هستن كه داراى هزينه اند كه اگر شما متقاضى و در حال يادگيرى زبان فرانسه باشيد تا ٤٠ درصد هزينه مسكن رو دولت فرانسه كمك ميكنه. دانشگاه هاى خصوصى شهريه هاى متفاوتى دارن كه ميشه از ٣٠٠٠ تا ٢٠,٠٠٠ يورو در سال باشه كه بستگى به دانشگاه داره. متوسط هزينه زندگى دانشجويى در فرانسه هم ميشه گفت ٧٠٠-٨٠٠ يورو در ماه كه مبلغ اجاره ماهيانه مسكن از ٥٠٠ تا ٧٠٠ يورو هم بايد بهش اضافه كنيم كه ميشه گفت هزينه مسكن در فرانسه و پاريس يك مقدار بالاست كه در شهرهاى كوچك هم ميشه با ٣٠٠ يورو يك آپارتمان كوچك و نقلى اجاره كرد كه با هزينه آب و برق و تلفن حدود ١٣٠ يورو بايد بهش اضافه كنيم. ولى حالا كه اينها رو گفتيم ببينيم وضعيت كارى در فرانسه چطوريه؟ چون بالاخره درآمد داشتن براى ما يك دغدغه به حساب مياد تا بتونيم از پس هزينه هاى زندگى بربيايم پس با هم برسم وضعيت كارى و درآمدى رو بررسى كنيم. فرانسه فقط در شرایطی به ما اجازه کار میده که از یک مؤسسه آموزشی معتبر و اجازه اقامت دانشجویی داشته باشیم و در هفته حداقل 20 ساعت کلاس داشته باشیم که حالا هم میتونیم در دانشگاه کارهای پژوهشی و دستیاری اساتید رو انجام بدیم و کارهای داخل دانشگاه و هم در بیرون از دانشگاه با توجه به مهارتهایی که داریم و شغل هایی که متقاضی برای استخدام دارن بتونیم شاغل بشیم، از طرف دیگر ما مهارت در صنعت طلا و جواهرات داریم که با تلاش خودمون میتونیم به درآمدهای خیلی بالاتر برسیم و دغدغه مالی هم نداشته باشیم فقط کافیه که با این همه تلاشی که برای مهاجرت انجام دادیم، همّت کنیم و در زمینه طلا و جواهرات شغل خوبی دست و پا کنیم تا خیال خودمون رو راحت کنیم. فقط یک نکته دیگر در این مورد میتونم بگم که ما با همون زبان انگلیسی میتونیم کارهامون رو انجام بدیم و با مرور زمان میتونیم زبان فرانسوی هم یاد بگیریم که میتونه در روند کاری کمکمون کنه. شرایط کاری در فرانسه هم مثل ایتالیاست که اجازه میده 20 ساعت در هفته در طول ترم کار کنیم و در زمانی که بین ترم هست به طور تمام وقت مشغول باشیم که برای پاره وقت 850 یورو و تمام وقت 1500 یورو در کمترین حالت درآمد داشته باشیم. شاید این مسئله بورسیه هم برامون مهم باشه که در فرانسه به سه حالت امکان پذیره که در نوع اوّل تمام هزینه های دانشگاه و زندگی رو پوشش میده، در نوع دوم قسمتی از هزینه های دانشگاه  و زندگی رو پوشش میده و در حالت سوم فقط هزینه شهریه دانشگاه رو پوشش میده که هر سه حالت بهتر از نبودشون حساب میشه که حداقل ما کمتر هزینه میکنیم و در پولمون صرفه جویی میشه که برای اشتفاده از بورسیه ها باید به دانشگاهی که تحصیل میکنیم درخواستمون رو ارائه و فرم های مربوط بهش رو پُر کنیم که رقم بورسیه برای هر مقطع تحصیلی متفاوته و مثلاً برای کارشناسی حدود 1200 یورو و در دکتری 1400 یورو در ماه هست که خب رقم راضی کننده ای برای ماست که شاید جالب باشه که این بورسیه شامل هزینه بیمه و بلیت رفت و برگشت به کشور خودمون هم میشه که اصطلاحاً بهش بورسیه ایفل گفته میشه. خود دانشگاه ها هم همونطور که در بالا گفتم خیلی مسئله تحصیل و دانشجویان براشون اهمیت داره و در طول ترم کلی نمایشگاه، سمینار و ایونت های ورزشی و هنری و جشن برگزار میکنن تا دانشجو احساس خوبی و رضایت از تحصیلش داشته باشه.

بعد از اتمام دوره تحصیلی هم کشور فرانسه این امکان رو به ما میده که تا یکسال دنبال شغل مناسب بگردیم و قابل تمدید هم نیست پس یکسال وقت داریم تا کاری که برامون مناسبه رو پیدا کنیم که رقم دریافتی حقوقمون باید 5/1 برابر حقوق ثابت این کشور باشه تا بتونیم تقاضای اقامت در این کشور رو بدیم. تنها کاری که باید در فرانسه کنیم و خیلی برامون مهمه اینه که ارتباطات خودمون رو بتونیم خوب گسترش بدیم چون فرانسوی ها خیلی به اینکه دوستشون کسی رو برای کار پیشنهاد بده اهمیت میدن و جدی تر میگیرن تا اینکه کسی رو ندیده و نشناخته استخدام کنن پس تا میتونیم باید حوزه ارتباطات خودمون رو وسعت بدیم تا راحت به شغل مورد علاقمون دسترسی داشته باشیم و بدستش بیاریم. بعد از اینکه 5 سال هم در کشور فرانسه به طور مداوم زندگی کردیم میتونیم برای اقامت دائم اقدام کنیم که مدّت زمان انقضای 10 ساله داره که هر ده سال باید تمدیدش کرد. اگر بخوام یک مروری با هم روی مقاله داشته باشیم تا بشه بهتر تصمیم بگیریم اوّل با شرایط کشور فرانسه بگم که از نظر غذا و نوشیدنی یکی از بهترین کشورهاست که آشپزهای فرانسوی در سطح جهان هم خیلی معروفن و هنر و غذا براشون خیلی اهمیت داره؛ سیستم حمل و نقل خیلی خوب با دسترسی های خوب داره که هزینه پرداختی نسبتاً پایینی داره که این هم یک امتیاز بحساب میاد، یکی از بهترین خدمات بهداشتی درمانی رو در سطح دنیا داره که فکرمون رو از نظر  آسودگی و سلامتی هم راحت میکنه، آب و هوای خیلی خوبی داره که دیگر دغدغه سرما و گرما رو هم نداریم و در آخر هم مناطق دیدنی و آثار تاریخی و موزه های خیلی مطرح مثل لوور رو داره که آثار فاخر جهانی رو در خودش جای داده. متوسط حقوق در سال گذشته در کشور فرانسه 5000 یورو برآورد شده که رقم قابل توجهیه که اگر بخوام هزینه ها رو هم سر انگشتی محاسبه کنیم حدود 500 تا 700 یورو برای اجاره خونه میره، آب و برق و تلفن هم 100 یورو حدوداً، اینترنت نا محدود هم 60-70 یورو در ماه و حمل و نقل هم 70 یورو و در نهایت هزینه خوراک 300 یورو بگیم در مجموع میشه 1240 یورو که اگر بگیم متوسط حقوق ماهانه رو هم در نظر بگیریم با همه محاسبه ها 3760 یورو باقی میمونه که رقم بسیار معقولیه. در آخر ممنون که با من در این جستجو ها برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت و زندگی چون میدونیم که این آینده ماست و میخوایم به بهترین حالت بسازیمش. در مقاله بعد به سراغ کشور آلمان میریم که میدونم خیلی ها منتظرش هستن پس تا مقاله بعدی با من همراه باش…

آخرین دیدگاه ها

هنوز نظری درج نشده است. شما اولین نفر باشید.

ثبت دیدگاه شما

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *