اهمیت سادگی در عکاسی!

19/09/1399 16:10

ساده کنید/ ساده کنید/ ساده کنید

 بسیاری از عکاسان در ابتدا وسوسه می شوند که تا حد امکان عناصر بیشتری را در عکس هایشان بگنجانند، اما عکاسان کارکشته می‌دانند که فوت و فن واقعی در این است که چیزهایی را که باید حذف شوند انتخاب کنند.

 این نوع ویرایش هوشمندانه صحنه، شیوه‌ای بسیار رضایت‌بخش است که تنها با تمرین، انعطاف و تجربه به دست خواهد آمد. همیشه به این نکته توجه داشته باشید که برای ساده کردن عکس و تقویت پیامتان چه چیزهایی می توانند از عکس حذف شوند. (نزدیکتر رفتن معمولاً بهترین توصیه است)

هرگاه عکاس از ابتدا به فواید سازماندهی عکس به عنوان تلاشی برای القای پیام توجه کند، آگاهانه تر اقدام به انتخاب، کادر بندی و چیدمان خواهد کرد.

 با تمرین و تکرار،این امر تبدیل به عادت همیشگی وی خواهد شد. مهارت فنی به همان اندازه اهمیت دارد که ترکیب بندی.

 چرا که قویترین پیام تنها از تلقیق ترکیب بندی مستحکم با مهارتهای فنی ایجاد می‌شود. زمانی احساس موفقیت خواهید کرد که در بازنگری عکس دریابید که تمام عناصر موجود در عکس کارکردی مشخص دارند.

 یک موقعیت خوب برای تمرین این مهارت ها، مناسبت های عمومی بزرگ است. به هر صورت نگاه کنید، خواهید دید صحنه‌هایی را می‌چینند، شخصیت‌هایی در فعالیت و حرکت هستند، نمایش های در حال ارائه است. عکاس باید به سرعت بیندیشد و عمل کند. 

منبع:

ترکیب بندی در عکاسی *تکنیک عکاس* ———-دیوید پرکل/اسماعیل عباسی،احسان قنبری فرد

نویسنده: خانم مبینا منتظری

آخرین دیدگاه ها

هنوز نظری درج نشده است. شما اولین نفر باشید.

ثبت دیدگاه شما

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *