اصول اولیه برند چیست؟ و چگونه به کسب و کار ما کمک می کند؟!

19/07/1399 14:48

چرا در نظر گرفتن کسب و کارتان به عنوان یک برند مهم است؟ مگر برندینگ فقط مخصوص شرکت های بزرگ و بین المللی که توان مالی لازم برای برندینگ را دارند نیست؟ اصلاً کلمه “برند” به چه معنی است؟ این مقاله سوالات فوق را پاسخ می دهد، فرایند برندینگ را به آسانی شرح می دهد و به شما ثابت می کند که برند بسیار بیشتر از داشتن یک لوگو است.

“برند” به چه معنی است؟

برند تصویر یک کسب و کار در ذهن فردی است که به شکلی با آن ارتباط داشته است. افراد می توانند این تصویر را با شنیدن نظر یکی از دوستان درباره یک کسب و کار، دیدن یک لوگوی روی یک ون، خواندن یک بررسی آنلاین، شنیدن مصاحبه با مؤسس برند یا از طریق داشتن یک ارتباط شخصی به عنوان یک مشتری به دست بیاورند.

به همه راه هایی که کسب و کار شما از طریق آنها روی یک فرد -مشتری، تأمین کننده، کارمند، روزنامه نگار، یا هر کسی که به صورتی با کسب و کار شما در ارتباط است- تأثیر می گذارد فکر کنید. این ها ارتباطات برند شما هستند و مکانی که در ذهن کسی دارند، موقعیت برند شما نام دارد.

کسب و کار شما می تواند بعضی از این ارتباطات، مثلاً طراحی و لحن وبسایتتان یا اطلاع رسانی از طریق ایمیل را بسنجد و کنترل کند. بسیاری دیگر از ارتباطات برند شما، مثلاً نظرات مشتریان درباره وبسایت شما خارج از کنترل شما هستند. هدف از برندینگ ایجاد احساسی واضح و مثبت در مشتریان، در همه جاهایی که می توانید کنترل کنید است. این ها نقاط ارتباطی برند شما هستند و شما می توانید با بهبود آنها، کسب و کار خود را به شدت بهبود بخشید.

برندینگ چگونه به کسب و کار من کمک می کند؟

بگذارید با مزایای واضحی که برندینگ برای کسب و کار شما فراهم می کند شروع کنیم. برند به این دلیل که به شما کمک می کند با سهولت بیشتری با مشتریان ارتباط برقرار کنید، نسبت به رقیبانتان بیشتر بیشتر به چشم بیایید و ارزش محصولات شما را بیشتر می کند، با ارزش است. بیان هدف کسب و کارتان در تعریف هویت خودتان نیز به شما کمک می کند و نیز باعث می شود که در هنگام تبلیغ آن اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

  1. ارتباط داشتن با مخاطبانتان

لحظه ای که یک مشتری احتمالی در جایی با کسب و کارتان ارتباط برقرار می کند بسیار حیاتی است. هدف شما جذب مشتریان به گونه ای است که احساس کنند برند شما مناسب ترین گزینه برای آنهاست.

  1. بیان تفاوت ها

برندینگ روشی است که با استفاده از آن می توانید موارد تمییز دهنده شما از رقیبانتان را با استفاده از آن برجسته تر کنید. مشتریان هم برای انتخاب یک محصول هم دلایل منطقی دارند و هم دلایل احساسی و برندینگ در ایجاد ارتباط احساسی بین شما و مشتریان به شما کمک می کند.

  1. ایجاد ارزش بیشتر

چون برندینگ بر تصوری که مردم از محصولات دارند تأثیر می گذارد، مشتریان شاید حاضر باشند برای محصول یا سرویسی که برندینگ آن به خوبی صورت گرفته است هزینه بیشتری بپردازند. تصوری که از برند شما وجود دارد باید با تجربه ای اصلی همخوانی داشته باشد، در غیر این صورت مشتریان دوباره از شما خرید نخواهند کرد. این بحث معمولاً “حفظ تعهد برند” خوانده می شود.

از کجا شروع کنم؟ ایده برندتان

درباره همه تجربه هایی که تا به امروز از کسب و کار خود داشته اید و دلایلی که مشتریان به خاطر آنها در گذشته شما را انتخاب کرده اند فکر کنید. با این کار شما نشانه هایی پیدا خواهید کرد که در شکل دادن اساس برندتان به شما کمک خواهند کرد. بسیاری از مردم فکر می کنند هیچ نکته خاصی که کار آنها را از کار بقیه تمییز دهد وجود ندارد، ولی حقیقت این است که نکات خاص و متمایز کننده در همه کسب و کارها وجود دارند. این کار به شما کمک می کند که به شروع کار خود برگردید و انگیزه اصلی از شروع کار را پیدا کنید.

اگر کسب و کار جدیدی هستید و تجربه قبلی ندارید که بر اساس آن عمل کنید، به این فکر کنید که دوست دارید مشتریانتان در آینده درباره شما چه چیزهایی بگویند. برای مثال، یک لوله کش شاید بخواهد به با ملاحظه بودن و منظم بودن در خانه مشتریان شناخته شود. یک سازنده مبلمان شاید روی استفاده از مواد با دوام تمرکز کند. یک رستوران شاید بخواهد به داشتن محیطی گرم و صمیمی معروف شود. همه این موارد پتانسیل تشکیل اساس یک برند را دارند.

تست کردن

هدف نهایی ایده برند اعمال کردن آن در حداکثر تعداد نقاط ارتباط است. تابلوی ورود یک رستوران که می خواهد به داشتن محیطی گرم و صمیمی شناخته شود باید چه شکلی باشد؟ کارکنان چگونه به مهمانان خوش آمد می گویند؟ منوها چه ظاهری دارند؟ هر یک از نقاط ارتباط با مشتریان -که بعداً می توانند تجربه خود را به دوستانشان بگویند- باید نشان دهنده گرمی و صمیمیت باشند. ایده برند باید پایدار باشد و در همه جا حضور داشته باشد.

ارزش های برند

فرایند ساخت برند می تواند در حد طراحی لوگو سطحی، یا در حد کشف هویت شخصی خودتان و فکر کردن درباره میراثی که به جا می گذارید عمیق باشد. در بحث عمیق تر برندینگ، مشخص کردن ارزش های برند در بیان شفاف اهداف برندتان برای مشتریان به شما کمک خواهد کرد.

فرهنگ و ارزش های یک کسب و کار کوچک معمولاً نشان دهنده فرهنگ و ارزش های مؤسس آن کسب و کار هستند، پس نوشتن آنها از آنجا که باعث شفاف شدنشان می شود، کاری مناسب است. سعی کنید از لغات بسیار رایجی مانند “صادق” و “پرشور” استفاده نکنید. به جای آنها، سعی کنید ارزش هایی که خاص شما هستند و شکل گرفته از تجربیات شخصی خودتان هستند را بنویسید.

شخصیت برند

شخصیت برند هم مانند ارزش های برند، معمولاً نشان دهنده شخصیت صاحب کسب و کار است. به دلیل این که در صورت وجود هر گونه تناقض بین شخصیت برند و تجربه مشتری، مشتریان دچار سردرگمی می شوند، ایجاد یک شخصیت برند پایدار اهمیت زیادی دارد.

شخصیت برند می تواند با لحن نوشتن در محل های ارتباط با مشتری نشان داد: شما می توانید از یک لحن شوخ و خودمانی یا یک لحن حرفه ای و رسمی تر استفاده کنید. طراحی نقاط ارتباط برند برای جذب مخاطبین خاص نیز می تواند طیف وسیعی از پیام ها را القا کند. یک مشتری که به ظاهر توجه زیادی دارد، به کسب و کاری که توجه زیادی به ایجاد ظاهر خاصی در برندینگ کرده اند جذب می شود. برندی که به ساخت آن توجه زیادی شده است، در جذب مخاطبان مورد نظر شما کمک زیادی به شما خواهد کرد.

از افراد دیگر نظر بخواهید

متمایز بودن و توانایی بیان ایده، شخصیت و ارزش های برند، اصول اساسی ساخت یک برند قوی هستند. انجام این کار به تنهایی بسیار چالش برانگیز است، پس برای داشتن نظر فردی که در ساخت برند شما همکاری ندارد از یک دوست مطمئن، همکار یا یک مشاور نظر بخواهید.

 

آخرین دیدگاه ها

هنوز نظری درج نشده است. شما اولین نفر باشید.

ثبت دیدگاه شما

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *