12 راه رشد کسب و کار در دنیای فشن

12/07/1399 11:15

بگذارید روراست باشیم. رشد کردن در کسب و کار جواهر نیازمند تلاش زیادی است. خبر خوب این است که رشد کردن ممکن است در ابتدا چالش برانگیز باشد ولی غیرممکن نیست. مقیاس گذاری روی یک کسب و کار به معنی درک جنبه های مختلف کسب و کار، از آگاه کردن مردم نسبت به کارتان گرفته تا فروش محصولات، تا پیدا کردن مشتریان و غیره، همه این ها ممکن است کمی زیادی باشد. در آخر، باید مطمئن شوید که همه این جنبه ها به صورت مؤثری در کنار هم کار می کنند.
واقعیت این است که رشد سریع کسب و کار شما یک شبه اتفاق نمی افتد. شما باید با بررسی دقیق استراتژی هایی را پیدا کنید که باعث رشد سریع کار شما می شوند. با وجود این که استراتژی های زیادی به صورت آنلاین برای توسعه کسب و کار وجود دارند، ولی یک راهکار برای همه انوع کسب و کار مناسب نیست. راز موفقیت، پیدا کردن یک استراتژی که فروشتان را به صورت نمایی زیاد می کند و تغییر دادن آن همراه با تغییراتی که در کار شما ایجاد می شود است. ولی نگران نباشید، ما لیستی از راه های مؤثر و کاربردی برای رشد سریع کسب و کار را برای شما درست کرده ایم.
1. درباره رقیبانتان تحقیق کنید
چه قبول کنید و چه نکنید، رقیبان وجود دارند و آنها نیز دقیقاً به اندازه شما تشنه مشتری و رشد کسب و کارشان هستند. تحقیق کردن و زیر نظر داشتن رقیبانتان، از آنجایی که باعث درک رفتار آنها می شود و با استفاده از آن حرکات بعدیشان را می توانید پیش بینی کنید، حد رقابت را برای کسب و کار شما مشخص می کند. این کار به شما کمک می کند تا به طور مؤثری برنامه ریزی کنید و استراتژی هایی را برای کسب و کار خود توسعه دهید که ماندگاری مشتریان و رشد کسب و کارتان را تضمین کند.
2. یک برنامه وفاداری مشتریان را توسعه دهید
متقاعد کردن مشتریان به خرید کردن از شما و فراموش نکردن شما تلاش بسیار زیادی می خواهد. یک استراتژی عالی که تضمین می کند کسب و کار شما همیشه برجسته باشد معرفی چیزی مانند برنامه های وفاداری مشتریان است که به نوعی جنبه ای تبلیغی را برای کسب وکار شما دارد. این برنامه ها دلایلی را به مشتریان شما می دهند تا پول بیشتری را روی برند شما خرج کنند و در درازمدت باعث ماندگاری بیشتر مشتریان می شود. از لحاظ آماری، پیدا کردن مشتری جدید نسبت به متقاعد کردن مشتری قبلی به خرید دوباره، سه تا ده برابر هزینه می برد. برنامه های وفاداری مشتریان، علاوه بر ماندگار کردن مشتری، راه بسیار خوبی برای افرایش فروش و جذب مشتریان جدید نیز هستند. این برنامه ها می توانند هر چیزی باشند، از تخفیف گرفته تا دادن اعتبار خرید به مشتریان.
3. فرصت های جدید را تشخیص دهید
کاری که بسیاری افراد در انجام آن موفق نیستند، پیدا کردن فرصت هایی است که درآمد لازم برای رشد یا شناخته شدن را برای آنها فراهم می کند. در حالی که این کار ممکن است ساده به نظر برسد، اصلاً ساده نیست! شناسایی مناسب فرصت های جدید به معنی تحلیل و داشتن درک مناسب از جامعه آماری خودتان، روش های توزیع، رقیبان مستقیم، فرصت های بازاریابی و همچنین صنایع احتمالی دیگر است. در فرایند تشخیص فرصت های جدید، همچنین مطمئن شوید که از نیازهای مشتریانتان مطلع هستید و محصولاتتان را بر اساس نیاز آنها طراحی کنید. تحقیق، نظر سنجی و درخواست بازخورد محصولات راهی عالی برای شروع این فرایند است. با تحلیل دقیق، می توانید میلیون ها فرصت جدید مانند شریک شدن با کسب و کارهای محلی دیگر و فرستادن مشتری برای یکدیگر، برجسته کردن ویژگی های منحصر به فرد جواهراتتان و کارهای دیگر را انجام دهید.
4. به صورت هوشمندانه شراکت کنید
آیا تا به حال اصطلاح “هیچ کس روی یک جزیره تنهایی زندگی نمی کند” را شنیده اید؟ خب، اگر تا به حال نشنیده اید، الان شنیدید. این مفهوم به در مورد کسب و کار هم صدق می کند. ایجاد شراکت هوشمندانه با شرکت ها یا برندهای دیگری که با کار شما مرتبط هستند می تواند به شما در پیدا کردن حجم زیادی از مشتریان احتمالی کمک کند. با این حال، سختی کار در پیدا کردن این شریکان است. در حقیقت، گفتن این جمله بسیار از انجام دادن آن آسان تر است. اولین قدم در این کار پیدا کردن شرکت هایی است که به گونه ای به کار شما مرتبط هستند، تماس گرفتن با آنها و دادن درخواست همکاری است. گردهمایی ها مکان هایی عالی برای پیدا کردن این گونه همکاری ها هستند. اصلاً شاید علاوه بر پیدا کردن همکاری های حرفه ای، گروهی از مشتریان جدید را نیز پیدا کنید.
5. از رسانه های اجتماعی استفاده کنید
از زمان ظهور تکنولوژی، رسانه های اجتماعی علاوه بر این که ابزارهایی قوی هستند، بهترین ابزار برای بازاریابی نیز هستند. رسانه های اجتماعی فرصت برقراری ارتباط با میلیون ها انسان را در سراسر دنیا برای کسب و کارها فراهم می کنند، نیمی از این جمعیت ممکن است مشتریان هدف شما باشند. بهترین نکته در مورد استفاده از رسانه های اجتماعی این است که به کسب و کار شما کمک می کند که همواره مرتبط باقی بماند. همچنین با استفاده از “استماع اجتماعی” می توانید از چیزهایی که مصرف کنندگان به آنها علاقه دارند، چیزهایی که درباره برند شما می گویند، رفتار خریداران، کلیدواژه ها و مواردی که بازار مورد نظر شما می خواهد، چگونگی تأثیر گذاشتن بر خریداران، قدرت خرید و چگونگی راضی کردن مشتریانتان آگاه باشید.
علاوه بر تبلیغ برندتان بر روی رسانه های اجتماعی، نظرتان درباره استفاده از پلتفرم های بین المللی مانند آمازون چیست؟ امروزه، اینترنت روش هایی که مشتریان از آنها برای خرید استفاده می کنند را به کلی دگرگون کرده است. برای مثال، در کار جواهر فروشی در ابتدا، متقاعد کردن مشتری برای خرید به “آسانی” گفتن ویژگی های آن یعنی شفافیت، برش و رنگ آن بود. الان مشتریان علاقه مند به دانستن اعداد هستن و این اعداد از قبل روی این پلتفرم های آنلاین وجود دارند.
6. یک برند منحصر به فرد بسازید
همانطور که گفتیم، رقیبان همیشه وجود خواهند داشت. فروشگاه های زیادی وجود دارند که مشتریان می توانند جواهراتشان را از آنها تهیه کنند. پس، چه چیزی فروشگاه جواهرات شما را منحصر به فرد می کند؟ چرا یک مشتری باید از برند شما به جای یک برند دیگر خرید کند؟ همه این ها مربوط به داشتن برندی منحصر به فرد است و همین هم باعث متمایز شدن شما از رقیبانتان می شود. ساختن یک برند متمایز به معنی سنگ تمام گذاشتن برای مشتریان است تا آنها احساس ارزشمندی بکنند، این اعمال می توانند از پشتیبانی کردن عالی از مشتریان تا کارهای ساده مانند پیشنهاد کردن شیرینی یا آب به مشتریان هنگامی که وارد مغازه شما می شوند متغیر باشد. ساختن یک برند منحصر به فرد یعنی تثبیت شرکتتان در ذهن مشتریانتان به عنوان بهترین برند در بازار، با معرفی هویت برندتان، یک موقعیت خاص و یک استراتژی مشخص برای بیان این که برندتان چگونه برندی است.
7. خدمات مشتری عالی ارائه دهید
با راحتی که خرید آنلاین فراهم می کند، مشتریانی که به صورت حضوری به مغازه شما مراجعه می کنند باید خدمات مشتری عالی دریافت کنند. همیشه به خاطر داشته باشید که خدمات مشتری عالی هم جزئی از کیفیت محصولات شما محسوب می شود. مطمئنم بیشتر ما تجربه رفتن به یک جای شیک، رستوران، جواهر فروشی، سوپرمارکت، یا هر جای دیگری به قصد خرید محصول را داشته ایم ولی وقتی در آنجا خدمات مشتری بد را دیده ایم، بدون خرید کردن از آنجا بیرون آمده ایم.
اصل مطلب این است که داشتن خدمات مشتری خوب تضمین می کند که مشتریان حس ارزشمندی دارند و می توانند در صورت نیاز از شما کمک بخواهند. در این خط، یک تیم فروش جواهرات که به جای توضیح دادن جنبه های فنی محصول مثلاً به توضیح زیبایی و رمانتیک بودن آن بپردازند نکته ای مثبت محسوب می شود چون این کار باعث القای این نکته که تیم فروش نیازهای مشتریانتان را درک می کنند می شود. یک راه مؤثر برای صحبت کردن درباره زیبایی یا رمانتیک بودن محصول پی بردن به دلیل خرید مشتری است: آیا برای هدیه تولد است یا برای یک مناسبت رمانتیک و غیره است. علاوه بر شخصی سازی جزئیات محصولات، نمایندگان فروش خون گرم و خوش برخورد تأثیر بسیار خوبی روی فروش دارد و رشد فوق العاده فروش محصولات را تضمین می کند.
8. قابلیت سازگار شدن داشته باشید
یکی از ویژگی های مشترک کسب و کارهای موفق توانایی آنها برای تغییر سریع جهت در پاسخ به نیازهای بازار است. داشتن یک استراتژی توسعه کسب و کار زیرکانه رشد دائمی کسب و کارتان را تضمین می کند. علاوه بر آن، داشتن قابلیت سازگاری و توجه داشتن به بازار تضمین می کند که شما همواره راه های جدید و متفاوت را برای رشد کسب و کارتان استفاده کنید و همین هم به شما این امکان را می دهد که درک کنید چه کارهایی جواب می دهند و چه کارهایی بیهوده هستند.
9. ارتفاع میز محصولات را افزایش دهید
در حالی که این نکته ممکن است بسیار ابتدایی به نظر برسد، نکته ای مهم است. افزایش ارتفاع میزهای محصولات فروشگاه تضمین می کند که مشتریانتان جستجوی راحتی را در فروشگاه شما تجربه می کنند. ارتفاع مناسب برای داشتن ظاهر عالی میزها معمولاً بین ارتفاع ناف (تقریباً 1 متر) و چشم هاست. این ارتفاع بسیار مناسبی برای نمایش محصولاتتان است.
همچنین، یک سرمایه گذاری عالی دیگر در بحث نمایش محصولات می تواند داشتن یک غرفه نمایشگاهی باشد. غرفه نمایشگاهی یک ابزار تبلیغاتی عالی است که می تواند مستقیماً میزان فروش محصول را افزایش دهد. در حالت عادی، از لحاظ کاربرد، طراحی یک غرفه فروشگاهی باید روی قصد مشتری برای خرید محصولات تمرکز داشته باشد و بنابراین علاقه، تمایل، فکر و توجه آنها را جلب کند. علاوه بر داشتن ظاهری عالی، حمل و نقل راحت و نصب ساده، یک غرفه نمایشگاهی عالی باید ظاهری شخصی داشته باشد و طراحی کاربردی داشته باشد.
10. گزینه های خرید را فراهم کنید
می گویند که بهترین دوست یک دختر، جواهرفروشی است. با در نظر داشتن این نکته، ما هرچقدر هم که دلمان بخواهد همیشه نمیتوانیم هر وقت که خواستیم آخرین تکه های گراف یا کارتیه را تهیه کنیم. ولی جواهرفروشی ها می توانند گزینه های مالی را برای مشتریان فراهم کنند و به آنها امکان اجاره گرفتن تکه ها یا خرید اقساطی یک تکه جواهر را بدهند. فراهم کردن گزینه های مالی باعث جذب مشتری های بیشتر و ماندگاری مشتری های قبلی می شود.
11. همیشه برای آینده برنامه داشته باشید
با وجود این که چابک بودن یک جنبه ضروری از کسب و کار است، برنامه ریزی برای قدم های بعدی نیز مهم است. این کار می تواند شامل آماده سازی برای قدم های بعدی در امر بازاریابی و پیش بینی کردن همه حوادث محتمل برای تضمین پایداری و امنیت کسب و کارتان در هنگام رشد آن باشد. علاوه بر آن، این کار پایه ای استوار را برای شرکتتان فراهم می کند و در صورت اتفاق افتادن هر حادثه غیرمنتظره، سازگار شدن با شرایط جدید برای شرکتتان دشوار نخواهد بود.
12. افراد مناسب را استخدام کنید
قبل از اینکه حتی به رشد شرکتتان فکر کنید، باید مطمئن شوید که نیروی کار مناسبی دارید و آنها می توانند شما را در رسیدن به این هدف یاری دهند. مهم ترین نکته در رشد نمایی کسب و کار داشتن تیمی مناسب است، افرادی که از آستین بالا زدن و انجام دادن کارها و خوب انجام دادن آنها هراس نداشته باشند.
توسعه کسب و کارتان نیازمند برنامه ریزی و پیاده سازی استراتژی هایی است که جوابگو باشند. لیست بالا از راه هایی تشکیل شده است که امتحان و تست شده اند و رشد سریع کسب و کار شما را تضمین می کنند.

 

آخرین دیدگاه ها

هنوز نظری درج نشده است. شما اولین نفر باشید.

ثبت دیدگاه شما

نظر خود را درباره این مطلب بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *